ارسال و اهدای ۱۸ هزار بسته‌ لوازم خانگی به مردم‌ استان‌های سیل‌زده‌ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آغاز شد. " /> 18 هزار بسته‌ لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده‌ ارسال شد | طبرستان 24
کد خبر : 35231
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
5 views

۱۸ هزار بسته‌ لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده‌ ارسال شد

۱۸ هزار بسته‌ لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده‌ ارسال شد

ارسال و اهدای ۱۸ هزار بسته‌ لوازم خانگی به مردم‌ استان‌های سیل‌زده‌ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آغاز شد.

۱۸ هزار بسته‌ لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده‌ ارسال شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد مخبر در آیین ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به استانهای سیلزده کشور، حضور این ستاد را در کنار مردم سیلزده، منسجم و همیشگی اعلام کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: این ستاد با ایجاد پایگاه در هشت استان سیلزده کشور، انواع نیازهای اولیه و ضروری این مناطق از جمله چادر، پتو، آب، غذای گرم و سرد، چکمه و هر چه را که مورد نیاز بوده، تأمین و به این مناطق ارسال کرده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با مردم سیلزده وعده کرده بودیم که از لحظهٔ حادثه تا زمانی که به منازلشان بازگردند و مستقر شوند در کنارشان باشیم. به همین دلیل، علاوه بر کارهایی که تا به امروز انجام شده است، چهار مأموریت مهم را نیز برای خودمان تعیین کردهایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در تشریح این چهار مأموریت توضیح داد: تأمین بخشی از لوازم خانگی از دسترفته در سیل، جبران خسارت ناشی از تلفشدن دامها در اثر سیل، تهیه و توزیع بستههای لوازمالتحریر میان دانشآموزان مناطق سیلزده و ایجاد اشتغال در این مناطق مأموریتهای تعریفشده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

مخبر ادامه داد: امروز اولین محموله شامل چهار هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، قالی، پتو و ظرف و ظروف و دیگر اسباب مورد نیاز مردم سیلزده برای زندگی به استان گلستان ارسال میشود. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در توزیع این بستهها دخالتی ندارد و این مسئولیت را به استاندار و ائمه جمعه محول کرده است.

وی با اشاره به توزیع چهار هزار بسته لوازمالتحریر میان دانشآموزان مناطق سیلزده استان گلستان، از ارسال بستههای لوازمالتحریر برای دانشآموزان سایر استانهای سیلزده نیز خبر داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تأکید بر اینکه اشتغالزایی و ایجاد فرصتهای کسبوکار در مناطق سیلزده را به عنوان رسالت اصلی خود هدفگذاری کردهایم، اظهار کرد: در استان گلستان به محض آرام شدن اوضاع و استقرار مردم در خانههایشان فرآیند ایجاد سه هزار طرح اشتغالزایی را در قالب طرحهای بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آغاز خواهیم کرد و این روند در سایر استانها نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.

مخبر تأکید کرد: تا زمانی که مردم تحت تأثیر مشکلات سیل هستند، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تمام امکانات و ظرفیتها در کنارشان حضور خواهد داشت.

وی به ساماندهی گروههای جهادی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشاره و خاطرنشان کرد: از سه سال پیش گروههای جهادی را ساماندهی کردیم که امروزه برخی از آنها به شکل مستقیم با ما کار میکنند و بعضی دیگر از کمکهای ستاد بهرهمند میشوند. همه این گروهها در جریان وقوع سیل در کشور دور هم جمع شدند و یک همافزایی گسترده و مؤثر میان آنها رخ داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تصریح کرد: زمانی که این گروههای جهادی را مشاهده میکنم که چگونه در مناطق سیلزده کار میکنند، یاد جملهٔ رهبر معظم انقلاب میافتم که فرمودند اگر امروز جنگی رخ دهد جوانان بیشتر و پرشورتر از گذشته به صحنه میآیند.

مخبر افزود: با وقع سیل، هیچ جوانی در هیچ نقطهی کشور آرام نگرفت و جوانان سایر استانها به کمک استانهای سیلزده آمدند، همانند جنگ تحمیلی که جوانان از گوشه و کنار ایران خود را به مناطق جنگی رساندند.

وی با طرح این انتقاد که امروزه قوت و کارآیی نظام مورد غفلت و بیمهری قرار میگیرد، خاطرنشان کرد: نباید به کارآمدی نظام بیتوجه بود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) متذکر شد: امروزه هیچ دستگاهی نیست که کاری از دستش جهت کاهش آلام سیلزدگان بربیاید و کوتاهی کند. وارد کردن اتهام کمکاری به دستگاهها و سازمانها کار درستی نیست، البته در این میان، مردم نقش اصلی را دارند و همین مردم در خوزستان با سینههای خود مقابل سیل ایستادند، درست به مانند سالهای دفاع مقدس.

مخبر با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه دیگر شاهد حوادث اینچنینی در کشور نباشیم، یادآور شد: واقعیت این است که کشور ما حادثهخیز است و باید در هر لحظه آمادگی مواجهه با مشکلات را داشته باشیم. در حال حاضر به اندازه کافی امکانات فراهم شده است و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در صورت بروز سیل در دیگر استانهای کشور هم آمادگیهای لازم را به لحاظ ساختاری، لجستیکی و حمل و نقل برای کمکرسانی و خدماتدهی دارد.

وی ارزش چهار هزار بسته لوازم خانگی ارسالی به استان گلستان را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: همه اجناس تهیهشده در این بستهها ایرانی هستند و قرارداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با برخی از کارخانههای تولید لوازم خانگی موجب احیای این واحدهای صنعتی در سال رونق اقتصادی شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حاشیه مراسم ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مردم استانهای سیلزده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از خانواده معظم شهیدان عزیزی، پورهنک و شاطری از شهدای گرانقدر مدافع حرم قدردانی کرد.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۸۷/پ


منبع :: http://ana.irارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

آخرین اخبار سرویس مازندران پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال