کد خبر : 36713
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
34 views

۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان گلستان

۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان گلستان

ایلنا: بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا بهمن ‌ماه امسال ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان گلستان ایجاد و به ‌بهره‌برداری می‌رساند.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا بهمن ‌ماه امسال ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان گلستان ایجاد و به ‌بهره‌برداری می‌رساند.

بهگزارش ایلنا به نقل از روابطعمومی بنیاد برکت، در پی بازدید دکتر محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از مناطق سیلزده استان گلستان، ایجاد و راهاندازی ۲ هزار طرح اشتغالزایی در این مناطق مورد تأکید و در دستورکار قرار گرفت.

بنابر این گزارش، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مأمور و موظف به ایجاد این تعداد طرح اشتغالزایی در تمامی شهرها و مناطق استان گلستان شد. عملیات اجرایی۲ هزار طرح اشتغالزایی از تیر ماه سالجاری و با جذب تسهیلگران مورد نیاز آغاز و تمامی طرحها تا بهمن ۹۸ به بهرهبرداری خواهد رسید.

برای راهاندازی این تعداد طرح اشتغالزایی، بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیشبینی شده و با بهرهبرداری از آنها، بیش از ۵۶۰۰ فرصت شغلی در مناطق محروم و کمتر توسعهیافته استان گلستان ایجاد خواهد شد.

براساس این گزارش، رستههایی که در آنها شغل ایجاد خواهد شد، با توجه به ظرفیت، پتانسیل و مزیتهای شناساییشده در هر منطقه توسط تسهیلگران بنیاد برکت مشخص و معرفی میشوند. در انتخاب این رستههای شغلی علاوه بر مزیتهای منطقهای، اولویتها و ظرفیتهای جوامع محلی نیز مدنظر قرار میگیرد. با این حال، مشاغلی همچون پرورش دام سبک و سنگین و بوقلمون و دیگر مشاغل و کسبوکارهای خرد، در اولویت خواهند بود.

لازم به توضیح است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیتزدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمبرخوردار، نهضت اشتغالزایی را در این مناطق در دستور کار قرار داده است. این بنیاد همچنین تا به امروز ۹۱ طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و عمرانی و زیربنایی در زمینههای مختلفی چون ساخت مدرسه، بیمارستان، مرکز بهداشت و درمان، مرکز فرهنگی مذهبی، و ارایه خدمات مالی و بیمهای به روستاییان و ایتام را با حجم سرمایهگذاری ۷۰۵ میلیارد ریال در استان گلستان به بهرهبرداری رسانده است.


منبع :: ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان گلستانارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

    Sorry, no posts matched your criteria.