مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور بوده و دارای ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است. " />گلستان ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی دارد - اخبار گرگان طبرستان 24
کد خبر : 36779
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 11 ژوئن 2019 - 20:44
48 views

گلستان ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی دارد

گلستان ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی دارد

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور بوده و دارای ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا ازاداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری در مراسم بزرگداشت هفته صنایع دستی در گرگان گفت: حوزه صنایع دستی در کشور به عنوان اقتصاد معیشتی و مکمل درآمد بهویژه در مناطق روستایی و عشایری مطرح بوده است.

حسین خواجه بیدختی گفت: استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور و دارای ظرفیتهای ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است.

خبر جدید  روستاهای گلستان در برابر حاشیه نشینی توانمند می شوند

وی خاطرنشان کرد: اصلیترین رکن هنر صنایع دستی را معیشت تشکیل میدهد و این هنر بهخصوص در مناطق روستایی و عشایری میتواند زمینه مناسبیبرای اشتغال و درآمد خانوار ایجاد کند.

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اصراری به توسعه و اتکای ۱۰۰ درصد درآمد خانوار به ظرفیتهای حوزه صنایع دستی نداریم؛ اما بهعنوان اشتغال مکمل اصرار بر این است تا این ظرفیت عظیم در اقتصاد استان و کشور دیده شود.

خبر جدید  دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گرگان حقوق‌بر می‌شوند/ اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی

خواجه بیدختی بیان کرد: جامعه امروزی دچار دگردیسی است و مدرنیسم اگر درست مدیریت نشود به ظرفیتهای سنتی لطمه خواهد زد, پس باید این مرحله گذر را در حوزه صنایع دستی مدیریت کنیم که بخشی از این خلاء را رشتههای فراوانی که در دانشگاهها و رشتههای صنایعدستی پرخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانیهای حوزه صنایعدستی بحث شکاف بین نسلی استبهطوری که نسل امروزه فرصت کمتری برای کسب دانش سنتی از بزرگان, نیاکان و فعالان این حوزه دارد و متأسفانه این کمبود احساس میشود.

خبر جدید  افزایش عمر آسفالت راههای شریانی گلستان

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/


منبع :: گلستان ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی دارد

0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار