رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در مینودشت دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است. " />لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت - اخبار گرگان طبرستان 24
کد خبر : 36367
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 می 2019 - 12:49
56 views

لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در مینودشت دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، هیئت اعزامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبحامروز بهمنظور بررسی امکانات و تجهیزات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مينودشت برای راهاندازی رشته بهداشت عمومی از این واحد دانشگاهی بازدید کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت در حاشیه این بازدید با بیان خلاصهای از تاریخچه دانشگاه و اقدامات و تجهیزات صورتگرفتهخواستار راهاندازی رشته بهداشت عمومی در این واحد دانشگاهی شد.

آذر اسکندری گفت: بهدلیل وجود بیمارستانو شبکه بهداشت مجهز در شهرستان مینودشت و نیاز مردم آن به خدمات مطلوب، دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

خبر جدید  معلمی فرصتی است که باید از آن بهترین استفاده را ببریم

رئیس دانشگاه آزاد مینودشت تصریح کرد: پیگیرهای زیادی با وزارت بهداشت درباره راهاندازی این رشته داشتهایم و خیلی از مراحل کار پیش رفته و اکنون نیز پیگیر جذب کادر هیئت علمی که PHD بوده، هستیم و این مشکل به زودی برطرف میشود.

دبیر کمیته بهداشت وزارت علوم، تحقیقات و فناورینیز با تشریح رشته بهداشت عمومی گفت: بهداشت عمومی شاخهای از علوم بهداشتی است که هدف آن حفاظت و بازسازی سلامت افراد جامعه است و بخش اعظم فارغالتحصیلان رشته بهداشت عمومی در شبکه بهداشت به کار گرفته میشوند.

خبر جدید  منتظران واقعی حضرت مهدی(عج) معرفت عمیق به خدا دارند

حمیدرضا فرخ اسلاملو با بیان اینکه این رشته پایه اصلی تمام رشتههایی مانند آموزش بهداشت، تغذیه، مدیریت بهداشتی و اقتصاد بهداشت است، خاطرنشان کرد: برای راهاندازی این رشته حداقل دو نفر استاد متخصص مرتبط بهصورت تمام وقت و دو نفر هم بهصورت نیمهوقت لازم است.

ویگفت: نیروی انسانی و جذب هیئت علمی توانمند، داشتن فضاهای آموزشی مورد نياز، تأمين تجهيزات تخصصی آزمايشگاهی، آموزشی و کمکآموزشی از جمله الزامات راهاندازی رشته بهداشت عمومی است و ما با فراهمشدن زیرساخت لازم در واحد مینودشتاز دایرشدن رشتههای تحصیلی مورد نیاز دانشگاه و جامعه حمایت میکنیم.

خبر جدید  رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در گلستان منصوب شد

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار