معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد جمعیت شهری و بیش از ۷۵ درصد جمعیت روستایی را زیر پوشش کنترل فشار خون قرار دهیم. " /> فشار خون 75 درصد از جمعیت روستایی گلستان کنترل می‌شود | طبرستان 24
کد خبر : 36781
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
6 views

فشار خون ۷۵ درصد از جمعیت روستایی گلستان کنترل می‌شود

فشار خون ۷۵ درصد از جمعیت روستایی گلستان کنترل می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد جمعیت شهری و بیش از ۷۵ درصد جمعیت روستایی را زیر پوشش کنترل فشار خون قرار دهیم.

فشار خون ۷۵ درصد از جمعیت روستایی گلستان کنترل می‌شود

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از وبدای گلستان، سراجالدین عارفنیااظهار کرد: در طرح ملی بسیج کنترل فشار خون به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد مردم که شامل ۴۵۰ هزار نفر میشود در این طرح شرکت کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۶۰ هزار نفر از مردم استان گلستان غربالگری شده که ۲۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال را شامل میشوند و در سنجشهای ما ۳۲ هزار نفر فشار خون بالا داشتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان، در برخی از شهرها ۱۰۰ درصد روستاها نیاز است که پوشش داده شود و در استان به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد جمعیت شهری و بیش از ۷۵ درصد جمعیت روستایی را زیر پوشش کنترل فشار خون قرار دهیم.

عارفنیا بیان کرد: افراد باید بدانند که فشار خون باید کنترل شود و در این راستا اطلاعرسانی انجام میشود.

وی افزود: فشار خون تابع سن است و تقریباً ۳۵ درصد افراد بالای ۵۰ سال مبتلا به فشار خون بالا هستند و در سنین بالای ۶۰ سال نیز تقریبا ۱۰ درصد به جمعیت افراد مبتلا به فشار خون بالا افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان یادآور شد: ۶۰ درصد مردم در ایران از فشار خون خود خبر ندارند و این بسیار جای تأسف دارد که ندانیم بیماری قابل کنترلی داریم که میتوانیم مانع عوارض آن که شامل از دستدادن کلیه و یا سکته مغزی و بینایی است، شویم؛ ولی اقدام نمیکنیم.

عارفنیا گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون چهار درصد افرادی که هنوز از فشار خون بالای خود خبر نداشتند، شناسایی شدند.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۱۰۳/


منبع :: فشار خون ۷۵ درصد از جمعیت روستایی گلستان کنترل می‌شودارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

آخرین اخبار سرویس مازندران پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال