به گزارش خبرگزاری برنا: صادق خسروی رئیس مجمع جوانان کشور در مصاحبه با خبرنگار برنا گفت: خانه جوان با هدف تجمیع فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان و به نوعی ایجاد یک بستر برای استفاده از فضای محیطی این مکان ها برای برگزاری برنامه ها ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که موضوع کمیسیون ها در ادامه روند تشکیل مجمع ملی جوانان شکل بگیرد خانه های جوان میتواند محل مناسبی برای هم اندیشی و هم افزایی سازمان های مردم نهاد باشد.

خسروی ادامه داد: یکی از نقد هایی که به سازمان های مردم نهاد وارد است جزیره ایی عمل کردن آنان است و با تشکیل کمیسیون ها و حضور مستمر در خانه های جوان و تبادل نظر میتوان راهکارهای خوبی را در راستای افزایش توانمندی سمن ها ارائه کرد.

وی دررابطه با احیاء و ارتقاء خانه های جوان بیان داشت: خانه های جوانان پروتکل و ساختار مشخصی مبنی بر شیوه نامه اجرایی ندارند تا طبق آن شیوه نامه بتوان برای مدیریت خانه های جوان استناد کرد.

رئیس مجمع جوانان کشور گفت: چهارچوب شفاف و مشخصی در زمینه بودجه هایی که وزارت خانه به طور مشخص برای خانه های جوان در نظر بگیرد وجود ندارد و این ضعف هایی است که نیاز به اصلاح دارد تا شاهد اتفاقات مثبتی در بحث خانه های جوان باشیم.

خسروی خاطر نشان کرد: همکاری خانه های جوان با دستگاه های عضو ستاد ساماندهی جوانان و تدوین برنامه های مشترک میتواند در ارتقاء سطح سازمان های مردم نهاد موثر باشد.

وی در پایان گفت: از آنجایی که در سطح استان گلستان تنها یک خانه جوان استیجاری در مرکز استان وجود دارد از این رو بایستی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان بر حسب وظیفه در راستای احداث خانه های جوان بنا بر قول ۶ ماه قبل وزیر ورزش و جوانان در شهرستان های گرگان، گنبد کاووس، کردکوی و بندرگز که به عنوان پایلوت انتخاب شده اند، برای تخصیص زمین رایزنی های لازم را جهت فراهم کردن بودجه برای این مهم انجام دهد.