به گزارش خبرگزاری برنا: صادق خسروی رئیس مجمع جوانان کشور در مصاحبه با خبرنگار برنا گفت: خانه جوان با هدف تجمیع فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان و به نوعی ایجاد یک بستر برای استفاده از فضای محیطی این مکان ها برای برگزاری برنامه ها ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که موضوع کمیسیون ها در ادامه روند تشکیل مجمع ملی جوانان شکل بگیرد خانه های جوان میتواند محل مناسبی برای هم اندیشی و هم افزایی سازمان های مردم نهاد باشد.

خسروی ادامه داد: یکی از نقد هایی که به سازمان های مردم نهاد وارد است جزیره ایی عمل کردن آنان است و با تشکیل کمیسیون ها و حضور مستمر در خانه های جوان و تبادل نظر میتوان راهکارهای خوبی را در راستای افزایش توانمندی سمن ها ارائه کرد.

خبر جدید  بازگشایی محور گنبد به کلاله محدوده بایلر

وی دررابطه با احیاء و ارتقاء خانه های جوان بیان داشت: خانه های جوانان پروتکل و ساختار مشخصی مبنی بر شیوه نامه اجرایی ندارند تا طبق آن شیوه نامه بتوان برای مدیریت خانه های جوان استناد کرد.

رئیس مجمع جوانان کشور گفت: چهارچوب شفاف و مشخصی در زمینه بودجه هایی که وزارت خانه به طور مشخص برای خانه های جوان در نظر بگیرد وجود ندارد و این ضعف هایی است که نیاز به اصلاح دارد تا شاهد اتفاقات مثبتی در بحث خانه های جوان باشیم.

خبر جدید  ضرورت تامین توالت و حمام برای سیل‌زدگان/واکسیناسیون کودکان سیل‌زده علیه 2 بیماری

خسروی خاطر نشان کرد: همکاری خانه های جوان با دستگاه های عضو ستاد ساماندهی جوانان و تدوین برنامه های مشترک میتواند در ارتقاء سطح سازمان های مردم نهاد موثر باشد.

وی در پایان گفت: از آنجایی که در سطح استان گلستان تنها یک خانه جوان استیجاری در مرکز استان وجود دارد از این رو بایستی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان بر حسب وظیفه در راستای احداث خانه های جوان بنا بر قول ۶ ماه قبل وزیر ورزش و جوانان در شهرستان های گرگان، گنبد کاووس، کردکوی و بندرگز که به عنوان پایلوت انتخاب شده اند، برای تخصیص زمین رایزنی های لازم را جهت فراهم کردن بودجه برای این مهم انجام دهد.

خبر جدید  ماجرای بی پایان سنگ اندازی اداری در گلستان، پروژه روگذر افسران گرگان را متوقف کرد